Gündem / 12 Şubat 2014

ANADOLU AJANSI.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 

 

 

1- Batıkent- Sincan Metrosu açılıyor

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Batıkent- Sincan Metrosu'nun Sincan Harikalar Diyarı'ndaki açılış törenine katılacak.  İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, metro açılış töreninde bulunacak.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Gül, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Başbakanı Muhammed Navaz Şerif onuruna  Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

- Erdoğan, Gül'ün vereceği akşam yemeğine katılacak.

(Ankara/19.30)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, valiliği ve Darülaceze'yi ziyaret edecek.

(İstanbul/12.15/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Conrad Hotelde, "Erasmus+ Programı ve İş Dünyası İçin Fırsatlar" konulu toplantıya katılacak.

Çavuşoğlu, ayrıca İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan'ı, Bakanlığın Ortaköy ofisinde kabul edecek.

(İstanbul/10.00/18.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gültepe İlkokulu ve Aile Sağlığı Merkezinin açılışı ile sanayi değerlendirme ve aday tanıtım toplantılarına katılacak.

(Kocaeli/13.00-19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Jelyko Komşiç, Boşnak üye Bakir İzzetbegoviç ve Sırp üye Neboyşa Radmanoviç'le ayrı ayrı görüşecek. 

Davutoğlu, mevkidaşı Zlatko Lagumciya,  Bosna Hersek Reis-ul Uleması Hüseyin Kavazoviç ve AB Yüksek Temsilcisi Valentin Inzko ile de bir araya gelecek.

(Saraybosna) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Biyokütle Enerjisi Potansiyel Atlası'nın tanıtım toplantısında yer alacak.

(Ankara/09.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, valiliği ziyaret edecek, bazı açılış törenlerine katılacak.

Bakan Kılıç, ayrıca Bafra ilçesinde yarı olimpik yüzme havuzu ve şehir stadyumunun temel atma töreninde, Alaçam ilçesinde parti toplantısında bulunacak.

(Samsun/09.00/11.15-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kastamonu Günleri'ne katılacak.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

8- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, kurtuluş törenlerine katılacak, valilik ve belediyeyi ziyaret edecek, seçim bürosu açılışında bulunacak, Germenicia mozaik alanı ve Arkeoloji Müzesinde inceleme yapacak.

(Kahramanmaraş/10.00-16.10) (Fotoğraflı-Görüntülü)

9- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi arasındaki protokolün imza törenine ve 7-19 yaş aile eğitimi programının sertifika törenine katılacak.

(Samsun/12.00/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

10- TBMM'den...

-Genel Kurul'da, AFAD ile ilgili "Torba Kanun Teklifi"nin görüşmelerine devam edilecek.

Adalet Komisyonu'nda özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını ve soruşturma usulünde değişiklik yapılmasını içeren "Yeni Demokratikleşme Paketi"nin görüşmeleri sürdürülecek.

(TBMM/14.00/13.30) (Fotoğraflı)

11- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şabanözü, Orta, Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Eldivan'da ziyaretlerde bulunacak, seçim bürosu açılışları yapacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek. 

(Çankırı/10.00-19.15) (Fotoğraflı-Görüntülü)

12- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, büyükşehir belediyesi kültür merkezinin temel atma törenine katılacak.

(Diyarbakır/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

(Şam/Halep) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Suriyeli muhaliflerle Beşşar Esed rejimi temsilcileri arasında İsviçre'de yürütülen barış görüşmelerinin ikinci turuna, BM ofisinde devam edilecek.

(Cenevre) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Mısır'da, İhvan üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor.

(Kahire) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

EKONOMİ

1-  Türkiye İstatistik Kurumu 2013 Aralık ayı dış ticaret endekslerini açıklayacak. 

(Ankara/10.00)

 

GÜNCEL

1- Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü ve Türkiye İş Kurumu işbirliğiyle İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı kanalıyla yürütülen "Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye'de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi" projesinin açılış töreni Dedeman Otel'de yapılıyor.

(Ankara/09.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TRT'nin kuruluşunun 50. yılı etkinlikleri kapsamında "Televizyonun ve Radyonun Türkçesi" konulu panel, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde gerçekleştirilecek.

(Ankara/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

SPOR

1- 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nın altıncı gününde 6 dalda madalya mücadelesi yapılacak. 

(Soçi) (Fotoğraflı)

2- Ziraat Türkiye Kupası A Grubu'nda Bursaspor-Akhisar Belediyespor ile Eskişehirspor-Sivasspor, B Grubu'nda Galatasaray- Medical Park Antalyaspor maçları oynanacak.

(Bursa/20.00/Eskişehir/20.00/İstanbul/20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Basketbol ULEB Avrupa Kupası'nda, Pınar Karşıyaka-Ratiopharm, Aykon TED Ankara Kolejliler-Dinamo Banco di Sardegna, Budivelnik- Banvit ve Beşiktaş-Lietuvos Rytas maçları yapılacak.

(İzmir/20.00/Ankara/19.00/Kiev/19.00/İstanbul/20.00) (Fotoğraflı)

4- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde, Fenerbahçe, Fransa'nın Lattes Montpellier takımıyla karşılaşacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı)

5- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda, Adana BOTAŞ, deplasmanda Dinamo Moskova ile karşı karşıya gelecek.

(Moskova/17.00) 

6- Voleybol Denizbank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde, VakıfBank, deplasmanda Fransız ekibi Cannes ile karşılaşacak.

(Cannes/21.00)

7- Voleybol Erkekler Challenge Kupası'nda, Fenerbahçe Grundig, Belarus temsilcisi Stroitel'i konuk edecek.

(İstanbul/17.00)

8- Voleybol Kadınlar CEV Kupası'nda, Fenerbahçe, Çek Cumhuriyeti temsilcisi Agel ile karşılaşacak.

(İstanbul/20.00) (Fotoğraflı)

9- Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında, Üsküdar Belediyesi-Emniyetgücü, İzmir Büyükşehir Belediyesi-Yenimahalle Belediyesi ve Araç Belediyesi-Maltepe Belediyesi maçları yapılacak.

(İstanbul/17.00/İzmir/17.00/Kastamonu/17.00) (Fotoğraflı)

 

 

 

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır. - Ankara

Gündem / 12 Şubat 2014

Soçi, Samsun, Turizm, Demokratik Paket, Demokratikleşme Paketi, Erdoğan Gül, Yenimahalle Belediyesi, Medical Park Antalyaspor, Türk Eğitim Derneği, Ted, İkv, İktisadi Kalkınma Vakfı, Bafra İlçesi, Hüseyin Kavazoviç, Arkeoloji Müzesi, Adalet Komisyonu, Pınar, Beşar Esed, Beşer Esad, Beşar Esad, Beşşar Esad, Beşşar Esed, Başbakan Davutoğlu, Bakanı Davutoğlu, Bakan Davutoğlu, Ahmed Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ceza, Mariano Rajoy, Bakir İzzetbegoviç, Altın, Kasparow, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Üsküdar Belediyesi, Darbe, Avrupa Voleybol Konfederasyonu, Akhisarbelediyespor, Akhisar Belediyespor, Afad, Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Halep, Medical Park, Medical Park Hastanesi, Darülaceze, Dinamo Moskova, Olimpiyat Oyunları, Bakanı Avcı, Bakan Avcı, Nabi Avcı, Bakanı İslam, Bakan İslam, Milletvekili İslam, Ayşenur İslam, Bakan Kılıç, Bakanı Çağatay Kılıç, Bakan Çağatay Kılıç, Akif Çağatay Kılıç, Sırp, Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye, Kadın, Kahire, Pınar Karşıyaka, Dedeman Otel, Grundig, Barış Ve Demokrasi Partisi, Bdp, Ankara Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Trt, Çankaya Köşkü, Hamid Karzai, Ömer Cihad Vardan, Eskişehirspor, Kiev, Tüik, Türkiye İstatistik Kurumu, genel başkanı bahçeli, lider bahçeli, mhp lideri bahçeli, Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Beyaz Rusya, Belarus, Banvit, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanı, Çekoslavakya, Çek Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Denizbank, Türk, Navaz Şerif, Bakan Yılmaz, Cevdet Yılmaz, Bakanı Işık, Bakan Işık, Fikri Işık, Milletvekili Demirtaş, Selahattin Demirtaş, Botaş, Vakıfbank, Türk İş, Cumhurbaşkanı, Antalyaspor, Bakanı Yıldız, Bakan Yıldız, Taner Yıldız, Suat Kılıç, Ömer Çelik, Bakanı Çavuşoğlu, Bakan Çavuşoğlu, Mevlüt Çavuşoğlu, Bakanı Bağış, Bakan Bağış, Baş Müzakereci, Başmüzakereci, Egemen Bağış, İsveç, Şabanözü, Sincan, Kurşunlu, Eldivan, Çerkeş, Atkaracalar, Fenerbaheçe, Fb, Sarı Lacivertliler, F.B., Fener Bahçe, F.Bahçe, Fenerbahçe, Cenevre Anlaşması, İspanya, Karşıyaka, Milletvekili Çiçek, Cemil Çiçek, Boşnak, Atlas, Çankaya, Fransa, Kahramanmaraş, Sivasspor, Saray Bosna, Bosna, Saraybosna, Kastamonu, Mısır, Pakistan, Bm, Birleşmiş Milletler, Cannes, Şampiyonlar Ligi, Mhp, Milliyetçi Hareket Partisi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcısı Gül, Dışişleri Bakanı Gül, Abdullah Gül, Erasmus Programı, Erasmus, Dış Ticaret, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyib Erdoğan, Recep Tayyip, Tayyip Erdoğan, R.T.E, Recep Tayyip Erdoğan, Bursaspor, İsviçre, Ankara Üniversitesi, Moskova, Bursa, Ortaköy, Arkeoloji, Politika, Eskişehir, İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Adana, Çankırı, Afganistan, Suriye, Avrupa, Koto, Kocaeli Ticaret Merkezi, Siyaset, Ekonomi, Avrupa Birligi, Ab, Avrupa Birliği, Cimbom, Sarı Kırmızılılar, Galata Saray, G.Saray, Galatasaray, Atatürk, Gazi Mustafa Kemal, Mustafa Kemal Atatürk, Savaş
sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads