6 yıl erken emeklilik hakkı geliyor! Erken Emeklilikte Son Dakika! Bakanlıktan çalışan annelere müjde (11 Kasım 2013 Erken Emeklilik Haberleri)

11 Kasım 2013 13:57

Erken emeklilik bekleyenlere iyi haber. Erken Emeklilik ile ilgili yeni bir düzenleme yolda. Erken Emeklilik hayali kuranlara 6 yıl erken emekli olma hakkı geliyor. 3 çocuk yapan kadına 6 yıl borçlanma hakkı veriliyor ve böylece kadınlar da 6 yıl erken emekli olma hakkı elde etmiş oluyor.

6 yıl erken emeklilik hakkı geliyor! Erken Emeklilikte Son Dakika! Bakanlıktan çalışan annelere müjde
(11 Kasım 2013 Erken Emeklilik Haberleri)

ERKEN EMEKLİLİK bekleyenlere iyi haber. ERKEN EMEKLİLİK ile ilgili yeni bir düzenleme yolda. ERKEN EMEKLİLİK hayali kuranlara 6 yıl ERKEN EMEKLİ olma hakkı geliyor. 3 çocuk yapan kadına 6 yıl borçlanma hakkı veriliyor ve böylece kadınlar da 6 yıl ERKEN EMEKLİ olma hakkı elde etmiş oluyor.

Maliye'den üç çocuk için verilmesi planlanan teşvike yeni formül geldi. Nakit yerine gelir vergisi desteği verilecek. Ayrıca 3 çocuk yapan çalışan anneler altı yıl ERKEN EMEKLİ olabilecek. Hükümetin üzerinde çalıştığı çocuk teşvik paketine sürpriz düzenlemeler girdi. Çalışan kadınlara altı yıl ERKEN EMEKLİLİK yolu açılıyor. Buna göre, 3 çocuk yapan kadına 6 yıl borçlanma hakkı veriliyor. Gelir Vergisi Yasa tasarısı ile üç çocuklu asgari ücretlide gelir vergisi yükü sıfıra çekiliyor. Maliye Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın "nakit" destek talebinin devlete ağır yük getireceği gerekçesiyle, vergi teşvikinde karar kaldı.

Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberine göre dört bakanlığın yer aldığı paket yeni yıldan önce açıklanacak. Pakete göre, doğum yapan kadına destek doğumla sınırlı kalmayacak. Çocuğu belli yaşa gelinceye kadar yarı zamanlı, esnek çalışma modelini tercih edebilecek. Borçlanma için çocukların sigorta tescil tarihinden sonra doğmuş olması şartı kaldırılıyor. İşe başlama tarihinden önce doğmuş çocuklar için de çalışan kadın bu borçlanma hakkından yararlanabilecek.

ESNEK ÇALIŞMA MODELİ

Aile Bakanlığı, ev kadınlarının maddi koşullarına göre nakit hem de mama, bez ihtiyaçlarının karşılanması önerisi getirdi. Ancak, Maliye nakit desteğinin mali yükünün ağır olacağını bildirdi. Avrupa 'daki gibi çalışan anneler için yüzde 40 esnek çalışma sistemi de getirilecek.

KADEMELİ EMEKLİLİK GÜNDEMDE

Çocuk sayısına göre, kademeli emeklilikte gündeme gelirken bu konuda nihai karar Bakanlar Kurulu'nda verilecek. Çalışma Bakanlığı, esnek çalışanların emeklilik hakkına erişebilme imkânlarının geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm esnek çalışanların eşit muamele ilkesine uygun olarak yıllık ücretli izin, hafta tatili, günlük dinlenme süresi, kreş gibi haklardan yararlanmaları güvence altına alınacak.

HAMİLELİK RİSKE ATILMAYACAK

İş ve çalışma koşulları hamileliği riske atmayacak şekilde düzenlenirken, periyodik kontroller konusunda her türlü kolaylık gösterilecek. Hamile kadınlar ağır işlerde çalıştırılamayacak. Kamuda çalışan işçi, memur kadınlar muayene günlerinde ücretli izinli sayılacak. Doğum iznine çıkan kadının primini devlet karşılayacak. İzindeki personel için kamuda geçici görevlendirme yapılacak.


SOSYAL MEDYA'DA ERKEN EMEKLİLİK YORUMLARI

F4tım4 ‏@asabiiiiii7 Kasım

ERKEN EMEKlilik istiyorum. 25 yas falan kabulumdur. Gereginin arz edilmesini......

EYT Orhan Pala ‏@Pala43436 Kasım

Konumuz ERKEN EMEKLİLİK değil peşin hükmü söküp atmak, atomu parçalamaktan daha zor

AYSE INAN ‏@EYTayseinan6 Kasım

İzmirde Erken değil ERTELENEN EMEKLİLİK HAKKIMIZI VERİN... Lütfen Destek verin

# TC MEHMETDEMİR ‏@DEMR0606M6 Kasım

ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL Kİ BU! ERTELENEN EMEKLİLİK..

Hayata gülümse☀Nim ‏@oreyoss6 Kasım

#EYTHakkınıİstiyor emeklilikte yaşa takılanlar ERKEN EMEKLİLİK peşinde değildir, yasayla ertelenen kazanılmış haklarını istemektedir


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.